Közel száz eseményt számoltak fel ezidáig a vasi tűzoltók
2026. február 20. 11:09
A nagy mennyiségű leesett, tapadó hó és a viharos erejű széllökések következtében emelt hótorlaszok miatt közel száz eseményhez riasztották a Vas vármegyei hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltókat pénteken.
Az esetek jelentős részében fakidőléshez, faág leszakadáshoz, valamint árokba csúszott, hótorlaszokban elakadt járművek mentéséhez riasztották a tűzoltó egységeket. Vasasszonyfa és Söpte között több autó elakadt. Csepregen, a Bartók utcában fenyő borult egy melléképületre. Alsószölnökön egy kenyeres autó, míg Kelédnél egy repce darálékot szállító kamion akadt el a hóban. Nicknél a tűzoltók egy dialízisre utazó embert szállító jármű mentését hajtották végre. Szombathelyen, a Béke téren egy fa borult rá az alatta elhaladó személyautóra. A tűzoltók kárhelyszínről-kárhelyszínre járnak és számolják fel a baleseteket és a fakidőléseket.
A vármegyében 7604 fogyasztói helyen szünetel, vagy részlegesen szünetel az áramszolgáltatás. Elzárt település nincs, az Apátistvánfalvára vezető út, valamint a Vasasszonyfa és Söpte közötti közút került lezárásra. Narancs riasztás van kiadva hófúvás veszélye miatt a körmendi, a kőszegi, a sárvári, a szombathelyi és a vasvári járások területére.
Továbbra is arra kérünk mindenkit, hogy csak abban az esetben induljanak útnak, ha halaszthatatlan feladatuk van. Indulás előtt tájékozódjanak az érvényben lévő meteorológiai riasztásokról és helyzetről a http://met.hu/ címen. Az aktuális útviszonyokról az http://utinform.hu/ oldalon. Érdemes letölteni a katasztrófavédelem ingyenes tájékoztató alkalmazását VÉSZ-t.
Ha valaki sérült közművet, bajba került embert, állatot lát, hívja a 112-es segélyhívó számot.
Fotó: Kovács Balázs tű. alezredes/Szombathely KvK, Lakatár Tamás/Kőszeg ÖTP