Tarlótűz Pápocon, fakidőlés Őriszentpéteren

2026. június 23. 10:13

Tűzesethez és műszaki mentéshez is kaptak riasztást a Vas vármegyei tűzoltók tegnap.

Kaszálást követően gyulladt ki tegnap délután a tarló Pápoc közelében. A sárvári hivatásos, a répcelaki önkormányzati, a kenyeri és a helyi önkéntes tűzoltók kiérkezése előtt a helyszínen lévő emberek lajtos kocsi és védőszántás segítségével megakadályozták a tűz terjedését. Az egységek vízsugárral és kéziszerszámokkal eloltották a tüzet. 

Öt fa veszélyeztette a forgalmat tegnap este Őriszentpéter közelében. A város önkéntes tűzoltói motoros láncfűrészekkel feldarabolták a fákat, és eltávolították azokat a közútról. 

Fotó: Pápoc ÖTE, Nick ÖTE