Holnaptól újra érvényben a tűzgyújtási tilalom

2026. június 24. 14:02

A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikulai időjárás miatt 2026. június 25 –én ismét tűzgyújtási tilalom lép életbe a vármegyében. Ennek értelmében csütörtöktől tilos tüzet gyújtani a belterületi és a külterületi erdőkben, azok 200 méteres körzetében, a vasút és közút menti fásításokban és azok 200 méteres körzetében fekvő külterületi ingatlanokon, valamint a kijelölt tűzrakóhelyeken is. A parlag- és gazégetés sem engedélyezett a fokozottan tűzveszélyes időszakban.

Az aktuális tűzgyújtási tilalomról és a tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu vagy a www.katasztrofavedelem.hu honlapon elhelyezett térképen tájékozódhatnak. 

A szabadtéri tűzesetek nagy része emberi tevékenység következménye, ezért különösen fontos az óvatosság és a szabályok betartása. A kerti grillezésre, bográcsozásra továbbra is lehetőség van, ám mindig legyen helyben a tűz oltására alkalmas kéziszerszám. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni. Ha befejeztük a kerti sütést-főzést, alaposan el kell oltani a tüzet, hiszen az még napokig képes parázslani. Érdemes előzetesen tájékozódni a várható időjárásról, szeles időben ne gyújtsunk tüzet!

Ha tüzet észlel, azonnal hívja a 112-es segélyhívó számot!